Nowy numer 50/2019 Archiwum

Sekretarze o synodzie

25 kwietnia w Koszalinie odbyło się spotkanie sekretariatu II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Spotkanie, którego celem była wymiana doświadczeń i przedyskutowanie spraw organizacyjnych, miało miejsce w siedzibie sekretariatu synodu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego.

- Obecnie synod jest na etapie spotkań komisji tematycznych. Do Świąt Wielkanocnych udało się zebrać wszystkim tym komisjom i wybrać tematy, którymi chcą się zajmować w ciągu najbliższych miesięcy - powiedział sekretarz synodu ks. dr Tomasz Tomaszewski.

Spotkanie sekretarzy pokazało, że niektóre komisje jako przedmiot swojej przyszłej pracy wyłoniły te same kwestie. O ich ostatecznym przydziale zadecyduje komisja główna.

Wielu sekretarzy zasygnalizowało potrzebę stworzenia ankiet, które dotrą do środowisk parafialnych i dadzą obraz stanu lokalnego Kościoła oraz jego potrzeb.

Niebawem prace synodalne ruszą także w parafiach. Już zaczęły się kształtować parafialne zespoły synodalne, powoływane przez proboszczów. Zainaugurują swoją działalność 11 maja.

Kilka mniejszych parafii złożyło wnioski o włączenie ich przedstawicieli w szersze, międzyparafialne zespoły synodalne, są także wnioski o powołanie zespołów synodalnych poza strukturami parafialnymi (np. w ramach stowarzyszenia lub duszpasterstwa). O tym postanowi zbierająca się 4 maja komisja główna, która przyjrzy się także wnioskom komisji tematycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama