Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pod opieką św. Floriana

We wspomnienie liturgiczne swojego patrona strażacy ochotnicy z karlińskiej parafii dziękowali Bogu za bezpieczną służbę.

Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Karlina, Domacyna i Daszewa zjechali się do kościoła parafialnego w Karlinie, żeby dziękować Bogu za miniony rok i prosić o wstawiennictwo św. Floriana.

Jesienią ubiegłego roku druhowie i druhny OSP Karlino przeżywali 70-lecie istnienia jednostki. Wśród nich są strażacy zawodowi pracujący na co dzień w jednostkach PSP Białogard i Kołobrzeg. Jednak większość członków OSP to zwykli ludzie - ochotnicy, których połączyła wspólna pasja i potrzeba niesienia pomocy.

- Nasi strażacy nie są aktywni tylko wtedy, gdy zawyje syrena, ale w swoją posługę wpisują bycie przy i w kościele, do którego z remizy bardzo blisko. Zawsze pomagają w uroczystościach kościelnych takich jak Boże Ciało czy Drogi Krzyżowe, trzymają warty przy Grobie Pańskim. Zawsze możemy też liczyć na ich życzliwość i pomoc w sprawach związanych z pracami gospodarczymi - dodaje dh. ks. Radosław Występski, duszpasterz karlińskich strażaków.

Po Mszy św. na uroczystym apelu uhonorowano druhów odznaczeniami za wysługę lat w jednostce.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma