Koszalińsko-Kołobrzeski

Klucze do mieszkania chronionego

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej otrzymała kamienicę w Wałczu, którą zamierza przeznaczyć na mieszkanie chronione. Będą to pierwsze mieszkanie chronione w mieście.

Dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda i burmistrz miasta Wałcz Bogusława Towalewska we wrześniu 2015 roku podpisali umowę o współpracy. W kwietniu br. wałeckie władze wręczyły dyrektorowi klucze do posiadłości. Kamienica z lat 30. ubiegłego wieku mieści się w centrum miasta przy ul. Okulickiego 22 i składa z dwóch pięter.

Budynek po gruntownym remoncie zostanie podzielony na kilka lokali. Mają w nim powstać mieszkania chronione oraz pomieszczenia funkcyjne. - Mieszkania będą służyć osobom w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym bezdomnością, opuszczającym zakład karny - ks. Roda.

W kamienicy powstanie też placówka charytatywno-opiekuńcza, która będzie ukierunkowana na pomoc rodzinie. Jak dodaje dyrektor, na niższych kondygnacjach ma powstać świetlica środowiskowa, a na dalszym etapie inwestycji także pralnia dla osób starszych.

- Cieszy nas zwłaszcza to, że nawiązaliśmy dobrą współpracę z miastem - powiedział ks. Roda. - Władze Wałcza cenią Caritas za skuteczność działania i są otwarte na to, byśmy rozwijali tu działalność charytatywno-opiekuńczą.

Prace remontowo-budowlane są przewidziane na 4 lata, pierwsze rozpoczną się już w maju br. Caritas będzie się starała o zdobycie funduszy europejskich na pokrycie kosztów remontu kamienicy. Rozstrzygnięcie programu rewitalizacji społecznej, który to umożliwi, nastąpi w listopadzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..