Nowy numer 28/2018 Archiwum

Niezapominajka nad morzem

Nie zabrakło atrakcji, smakołyków ani najważniejszego: serca, które wkładają we wszystko, co robią. Wolontariusze koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych zaprosili do Gąsek na piknik charytatywny.

Nie potrzeba było wiele, żeby zorganizować imprezę nad morzem. Jedno hasło na portalu społecznościowym wystarczyło. – Nawet się nie zastanawiali! Anna Laskowska i Stowarzyszenie „Latarnik” z otwartością i życzliwością udostępnili nam ten obiekt, mamy ze szkoły z Tymienia zadeklarowały, że przyniosą smakołyki, zjawiła się młodzież, na którą zawsze możemy liczyć. Są z nami nasi wypróbowani przyjaciele, ale też zupełnie nowo poznani: pan Bolesław, rzeźbiarz, pani Magda z pysznymi jogurtami własnej produkcji, pan Rajmund z Fundacji Serce Ulicy, który właśnie maluje dzieciakom buzie – wylicza Agnieszka Szeląg, wolontariuszka koszalińskiego hospicjum. – Nawet nie pytamy już, od kogo są ciasta! Przynoszą je nasi przyjaciele i ludzie, którzy chcą mieć swój udział w pomaganiu – dopowiadają dziewczyny ze stoiska z przysmakami.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma