Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie tylko na górze

Aby mógł przynieść oczekiwane owoce, nie może stać się wydarzeniem klerykalnym. Swoją działalność rozpoczęły parafialne zespoły synodalne.

Liczą od kilku do kilkunastu członków. Powstały w każdej parafii, a skoro w diecezji jest ich ponad 220, synodalne zespoły to rzesza ponad tysiąca osób, które chcą przyjrzeć się Kościołowi od samego środka. – Podstawową przestrzenią życia Kościoła w diecezji jest parafia i o tym nie możemy zapominać, organizując synod. Nie można go przeprowadzić tylko „od góry”. Trzeba włączyć jak największą liczbę ludzi w parafii. Dlatego właśnie parafialne zespoły synodalne staną się podstawowymi grupami, z którymi będą przeprowadzane konsultacje w sprawach, które wypłyną z komisji tematycznych – mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma