Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Podjechać do Pana Boga

1 lipca wyruszy 8. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. To dobry sposób na aktywny wypoczynek połączony z formacją chrześcijańską.

Pielgrzymka rowerowa, choć proponuje 8 dni na trasie liczącej ok. 600 km, to propozycja nie tylko dla wyczynowców. Wśród cyklistów nie brakuje zarówno nastolatków, jak i seniorów. Tę formę wybierają także rodziny - całe lub np. sam ojciec z dzieckiem.

Pielgrzymi trzymają się żelaznych punktów programu: modlitwy porannej, Eucharystii, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zaś wieczorny Apel Jasnogórski to czas głębszego spotkania z Bogiem, spowiedzi, adoracji. – Wtedy dokonuje się przemiana w sercach, ludzie, czasem po raz pierwszy, przekonują się, że Bóg jest im naprawdę bliski. Pomaga też w tym dar wspólnoty. Ale najpierw trzeba do Pana Boga zbliżyć się samemu, podjechać, a rower w tym pomaga – zachęca do udziału kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Roda.

Patronem duchowym tegorocznego pielgrzymowania na dwóch kołkach będzie Brat Albert Chmielowski. Nie zabraknie także akcentów maryjnych. - W roku 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będziemy odkrywać ślady Maryi obecne w codzienności. Dlatego ruszamy z Góry Chełmskiej, od Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, aby przez Górę Polanowską, czczoną w ikonie Maryi Bramy Nieba, dotrzeć do Jej diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu – wyjaśnia ks. Roda.

Tegoroczna trasa odbiega od tej z lat poprzednich. – Wszyscy byli przyzwyczajeni, że jeździliśmy głównymi krajowymi drogami, ale były też głosy, żeby trasę urozmaicić. W tym roku zamierzamy przejechać najpierw przez środek naszej diecezji do Skrzatusza, a następnie nową trasą prowadzącą przez Kalisz i sanktuarium św. Józefa – wyjaśnia ks. Roda.

8 lipca pielgrzymi wjadą na Jasną Górę jako jedna z grup Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Msza św. na szczycie jasnogórskim. Pielgrzymi wrócą do domu autokarami.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.rowerowa.info lub telefonicznie pod nr. 796 190 830.

Trasa pielgrzymki:
1 lipca - Góra Chełmska - Góra Polanowska - Gwda Wielka
2 lipca - Gwda Wielka - Stara Łubianka
3 lipca - Stara Łubianka - Skrzatusz - Wągrowiec
4 lipca - Wągrowiec - Lednica - Imielno - Niechanowo
5 lipca - Niechanowo - Licheń Stary
6 lipca - Licheń Stary - Kalisz
7 lipca - Kalisz - Działoszyn
8 lipca - Działoszyn - Jasna Góra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama