Aby widzieli wasze dobre uczynki...

W ramach Dni Koszalina na rynku przed ratuszem miejskim odbył się Festiwal Organizacji Pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli działających społecznie katolików.

W sobotę 20 maja na placu przed koszalińskim ratuszem pojawiło się ponad 50 kolorowych stanowisk, na których swoją działalność zaprezentowały przeróżne organizacje działające w mieście.

Znalazły się wśród nich stowarzyszenia, fundacje, organizacje, zajmujące się pomocą dzieciom, matkom, osobom niepełnosprawnym, seniorom, cierpiącym na specyficzne schorzenia (np. stwardnienie rozsiane, cukrzycę, autyzm) oraz wiele organizacji obecnych na różnych polach życia społecznego.

Nie zaspali katolicy działający w organizacjach związanych bezpośrednio z Kościołem. Swoje stanowisko przygotowali: Stowarzyszenie "Dom Miłosierdzia", Caritas oraz Fundacja "SMS z Nieba".

Przy stanowisku Caritas, odwiedzający mogli skosztować domowych wypieków, a także zaopatrzyć się w tabliczki ze słowem Bożym, bransoletki i lampioniki wykonane przez mieszkanki Centrum Kryzysowego dla Kobiet oraz seniorów ze świetlicy działającej w siedzibie Caritas. Jak mówi Agnieszka Plust, obecność stanowiska Caritas, miała na celu zapoznanie mieszkańców Koszalina m.in. z tymi dwoma ofertami organizacji.

Aby widzieli wasze dobre uczynki...   Stanowisko Fundacji "SMS z Nieba" ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość - Prezentujemy chętnym naszą aplikację "SMS z Nieba" i zachęcamy do zainstalowania jej w telefonie. Promujemy też naszą najnowszą akcję "Ewangelizacja na dachach", czyli tzw. koguty z napisem "Bóg jest miłością", które można umieszczać na dachu samochodu. Są też dobre książki i cukierki ze słowem Bożym - wylicza niektóre propozycje stoiska Fundacji "SMS z Nieba" Sławomir Kaczmarek.

Aby widzieli wasze dobre uczynki...   Stanowisko Domu Miłosierdzia Bożego ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Osoby odpowiedzialne za stanowisko Domu Miłosierdzia opowiadały zainteresowanym o działalności placówki. Na stoisku znalazły się m.in. przedmioty wykonane przez osoby przychodzące do Domu Miłosierdzia w ramach działającej tam dziennej świetlicy dla osób samotnych i starszych. - Zachęcamy też ludzi do włączenia się w wolontariat - mówi Joanna Grzywacz.

W ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych na koszalińskim rynku odbyło się wiele różnego rodzaju pokazów: np. sportowych, teatralnych, a także zabaw i konkursów dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..