Nowy numer 39/2020 Archiwum

Studenci jak anioły

W napiętym grafiku studenckich zajęć potrafią znaleźć miejsce na gotowanie zupy dla bezdomnych, nagranie audiobooka dla dzieciaków czy pomoc samotnym matkom. Na Akademii Pomorskiej wręczono „Anioły Dobroci”.

W każdy adwentowy czwartek gotowali kilkadziesiąt litrów zupy, z którą później odwiedzali altanki działkowe i noclegownie dla bezdomnych, dla mieszkanek Domu Samotnej Matki w Koszalinie przeprowadzili zbiórkę chemii gospodarczej i zorganizowali prawdziwy salon piękności, do hospicjum przyjechali z jasełkami zaś do przedszkolaków – z przedstawieniem. Zorganizowali „Spływ na Bele Czym” i pomagali maturzystom z matematyką. A teraz z biskupim błogosławieństwem i pomocą aktora Tomasza Ziętka intensywnie pracują nad stworzeniem swojego pierwszego audiobooka z bajkami. To podsumowanie roku pracy Wolontariatu działającego przy słupskim Duszpasterstwie Akademickim.

Podczas dorocznego Święta Uczelni, obok długoletnich pracowników i świeżo upieczonych doktorów, uhonorowano także studencką działalność charytatywną. Czwórka wolontariuszy szczególnie zaangażowanych w tegoroczne akcje Wolontariatu Akademickiego otrzymała specjalne wyróżnienia.

„Anioły Dobroci” powędrowały do Aleksandry Orzechowskiej, studentki kosmetologii, Dominiki Dzwonkowskiej, studentki pedagogiki, Artura Kalety, studenta fizyki technicznej i Roberta Dawidowskiego, studenta socjologii.

- „Anioły Dobroci” są pewnym wyróżnieniem ale i podziękowaniem za zaangażowanie i kreatywność w Wolontariacie Akademickim. Chciałbym, aby poprzez dzisiejsze wydarzenie Wolontariat Akademicki, jak i same Duszpasterstwo Akademickie nabrało swoistego znaczenia wśród społeczności Akademii Pomorskiej oraz zachęciło studentów do jeszcze większego zaangażowania - podkreśla ks. Łukasz Bikun, duszasterz słupskich studentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama