GN 24/2018 Archiwum

Jedźcie i głoście!

Kilkaset motorów zaparkowanych pod sanktuarium to niecodzienny widok. Ale jeszcze większe wrażenie robią ich właściciele zawierzający się Matce Bożej.

Motocykliści z diecezji zjechali się do Skrzatusza, żeby podziękować Bogu i prosić o opiekę.

Mocni duchem

– Przyjeżdżamy tutaj po to, by nie być wyłącznie silnymi fizycznie, ale żebyśmy byli mocni duchowo – mówią. Eugeniusz Nowacki, prezes Bractwa Miłośników Motocykli „Pancerny” dziwi się, że… ktoś się dziwi. – Nie wiem, skąd pomysł, że motocykliści nie są wierzący? Że skóry, że ćwieki, że ryczące maszyny? – pyta z szerokim uśmiechem. Wśród znaczków wpiętych w skórzaną kamizelkę, które dokumentują niezliczone wyprawy i zloty, można znaleźć i krzyż, i blachę z Matką Boską. – My zawsze jedziemy z Bogiem – dodaje pan Gienek, odwołując się do klubowego zawołania. Cieszy się, że z Bogiem jeździ ich coraz więcej, bo i znacznie więcej motocyklistów zameldowało się na II Diecezjalnej Pielgrzymce Motorowej. – Przyjeżdżamy, żeby być razem: modlić się, jeździć i pobawić. Bo po pielgrzymce jedziemy na imprezę country do Piły. Wystarczy, że człowiek ma wszystko na właściwym miejscu poukładane – mówi.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma