GN 24/2018 Archiwum

Pielgrzymi obiecują

Wolontariusze Caritas zawierzali charytatywne sprawy diecezji Matce Bożej w Fatimie.

Jak co roku, wolontariusze parafialnych zespołów Caritas wyruszyli na pielgrzymi szlak. Tym razem ich celem była Fatima i inne maryjne sanktuaria Europy. 9 czerwca wrócili do domów po dwutygodniowej wędrówce duchowej.

- Tradycję pielgrzymowania rozpoczęliśmy 2 lata temu, w roku jubileuszu Caritas diecezjalnej. Odkryliśmy, że to dobry sposób na to, by poznawać się w szerszym gronie wolontariuszy niż tylko zespół działający przy parafii - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. - Wspólny pielgrzymkowy czas jednoczy nas na modlitwie, formuje poprzez konferencje i daje radość bycia we wspólnocie, której rzeczywiście doświadczamy.

- Z racji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ruszyliśmy szlakiem sanktuariów maryjnych. Głównym celem była, oczywiście, Fatima, w której spędziliśmy 4 dni. Uczestniczyliśmy tam w modlitwach, procesjach i zwierzyliśmy Niepokalanemu Sercu Maryi Caritas diecezji, zespoły parafialne, naszych podopiecznych i dzieła, które podejmujemy.

Nabraliśmy duchowych sił, by - jak zachęca nas papież Franciszek - szukać ludzi potrzebujących na peryferiach Kościoła.

54 pielgrzymów zawitało także do kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu, Lourdes, Santiago de Compostela oraz do opactwa Matki Bożej na wzgórzu Montserrat. Tam, u stóp Czarnej Madonny, wspólnie złożyli ślub Matce Bożej.

- Odkryliśmy, że jest w nas pragnienie, by jako wspólnota podarować Jej obietnicę wierności. Z wdzięczności, że mogliśmy złożyć u Jej stóp nasze intencje, obiecaliśmy Jej roczną modlitwę różańcową - powiedział ks. Roda.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma