Nowy numer 37/2021 Archiwum

Kolarze w koloratkach

W tym roku bez pucharów i miejsc medalowych, ale za to z nagrodą fair play. Nasza księżowska reprezentacja wróciła z Debrzna.

W III Mistrzostwach Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym rozgrywanych w ramach XXIV Dni Młodości wystartowała dwójka kapłanów z naszej diecezji. Z Debrzna wprawdzie wrócili bez mistrzowskich tytułów, ale za to w pełni usatysfakcjonowani swoim występem.

Tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się ks. Jerzy Dalak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tucznie. Jak relacjonuje konkurencja w kategorii open była naprawdę duża i na liczącej ponad 50. kilometrów trasie trzeba było wykazać się nie lada kondycją, żeby rywalizować z czołówką walczącą w dwuetapowym wyścigu o puchar burmistrza Miasta i Gminy Debrzna. 

Drugi z naszych reprezentantów, ks. Jacek Dziadosz z pilskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki, wprawdzie w kategorii duchownych zajął ostatnie miejsce, ale za to z Debrzna przywiózł inną nagrodę. Zamiast walczyć o wyniki ks. Jacek pomógł zawodniczce, która uległa wypadkowi. Organizatorzy przyznali mu za to specjalną nagrodę fair play.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama