Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dołącz do lawiny dobra

Joasia ma 30 lat, męża, dwójkę pięknych dzieci, plany, marzenia. I diagnozę, która brzmi jak wyrok. Ma też przyjaciół, którzy zmobilizowali siły, żeby pomóc jej walczyć.

W najbliższą niedzielę w kościele parafialnym w Gościnie będą w jej intencji się modlić, a także zbierać pieniądze na leczenie swojej sąsiadki. Zapełniają też internetowy bazarek. Można na nim wylicytować niemal wszystko - od biżuterii po rowery, od usług kosmetycznych po nocny rejs po jeziorze.

- To niesamowite, jak wiele osób odpowiada na apel! Zaczęło się od niewielkiej grupy, która rozrasta się błyskawicznie. Uruchamiamy lawinę dobra, bo to nasza sąsiadka, młoda wspaniała kobieta, mama Igi i Maxima. Trudno siedzieć spokojnie, pić kawę, kiedy obok ktoś tak walczy o życie. Musimy jej pomóc! - wyjaśnia z entuzjazmem Ewelina Stokowska, inicjatorka Słodkiej Niedzieli w Gościnie.

Joanna Roszuk-Makarewicz o tym, że ma raka, dowiedziała się jesienią ubiegłego roku. Była w 3. miesiącu ciąży. Radość z mającego się pojawić na świecie drugiego dziecka zmąciła wiadomość o dużym i szybko rosnącym guzie lewego nadnercza.

Rozpoczęła się podwójna walka - o życie Asi i jej synka. W listopadzie guz był już tak duży, że trzeba go było natychmiast usunąć razem z nadnerczem. Wizje możliwych komplikacji paraliżowały, ale Asia dzielnie zniosła operację. Tuż przed świętami przyszły wyniki badań histopatologicznych. Kobieta ma rzadką chorobę - złośliwego raka kory nadnerczy.

W lutym na świecie pojawił się Maxim. Asia jest 4. na świecie kobietą z tym schorzeniem, która donosiła ciążę. Synek rośnie zdrowy, rósł też optymizm. Guz się nieco zmniejszył po naświetleniach. Asia nieśmiało wróciła do normalności, znów zaczęło być jej wszędzie pełno. Aż do 21 czerwca. Diagnoza: przerzuty. Są nacieki na otrzewną.

Światełkiem w tunelu jest eksperymentalna metoda stosowana przez klinikę w Finlandii, a także niekonwencjonalne metody leczenia nowotworów w Meksyku. Koszt terapii jest jednak ogromny.

Przyjaciele Asi mocno wierzą, że dzięki zbiórce pieniędzy młoda mama będzie miała szansę z nich skorzystać. Akcję można wesprzeć, biorąc udział w Słodkiej Niedzieli, którą zaplanowano na 9 lipca. O godz. 11 będą się modlić w intencji jej wyzdrowienia, zaś po każdej Mszy św. o godz. 9, 11 i 18 będą sprzedawać ciasto. Warto też zajrzeć do internetowego bazarku na Facebooku: W drodze po życie - bazarek dla Joanny. Swoją pomoc można również okazać, wpłacając pieniądze na konto Asi:

JOANNA ROSZUK MAKAREWICZ
10 1020 2821 0000 1402 0128 2573
Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE JOANNY ROSZUK MAKAREWICZ (koniecznie, żeby pieniądze wpłynęły na konto Asi!)
SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama