Nowy numer 38/2021 Archiwum

Duchowa rozgrzewka przed plażowym meczem

Zanim wyjdą na plaże i deptaki nadmorskich miejscowości, najpierw rozgrzeją serca podczas rekolekcji. W Domu Miłosierdzia rozpoczęły się duchowe przygotowania do Ewangelizacji Nadmorskiej.

W tym roku w głoszeniu Dobrej Nowiny nad Bałtykiem udział weźmie około 60 osób. Zjechały się do Koszalina z całej Polski. W większości to bardzo młodzi ludzie i po raz pierwszy biorą udział w Ewangelizacji Nadmorskiej. Zanim ruszą na plaże, najpierw muszą się poznać i... rozmodlić.

- Najważniejsze to stworzyć jedność: po ludzku i po Bożemu. Dlatego musimy się poznać i porządnie wymodlić razem. Druga sprawa to konferencje, które będą rozpalać wiarę. Jak przed walką, jak przed ważnym meczem: musimy zapalić wiarę w sobie, żeby zapalać innych - mówi ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia i Ewangelizacji Nadmorskiej.

Rekolekcje w Koszalinie potrwają do czwartku. Od piątku wędrownych ewangelizatorów będzie można spotkać w nadmorskich miejscowościach.

Każdego dnia schemat działania jest podobny. Przez cały dzień uczestnicy akcji chodzą po plażach i deptakach, rozmawiając z ludźmi, głosząc świadectwa i odgrywając scenki ewangelizacyjne. Zapraszają do wspólnej modlitwy i na wieczorne spotkanie w miejscowym kościele. Choć zazwyczaj spotykają się z życzliwym zainteresowaniem, ewangelizatorzy przyznają, że głoszenie Jezusa na plaży jest nietuzinkowym doświadczeniem.

- Plaża kojarzy się z opalaniem, nie głoszeniem. Ale wierzę, że to dzieło Boże, więc On się o wszystko zatroszczy. To też doświadczenie tego, że Bóg naprawdę się mną opiekuje, że w pełni mogę Mu zaufać. Jest we mnie ciekawość i chęć doświadczenia Bożej przygody - mówi Karolina, która pierwszy raz weźmie udział w Ewangelizacji Nadmorskiej.

Przygoda będzie tym większa, że ewangelizatorzy wyruszają głosić, całkowicie zawierzając się opatrzności Bożej: będą szli przez miejscowości i plaże naszej diecezji bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy, stąd akcję tę nazywa się również „ewangelizacją na żebraka”.

W tym roku ewangelizatorzy będą przemierzać wybrzeże dwoma grupami.

Tu będzie ich można spotkać:

GRUPA I

21-22.07 - Ustka

23-24.07 - Jarosławiec

25-26.07 - Darłówko

27.07 - Dąbki

28.07 - Unieście

29-30.07 - Mielno

GRUPA II

21-22.07 - Dźwirzyno

23.07 - Grzybowo

24-25.07 - Ustronie Morskie

26.07 - Gąski

27-28.07 - Sarbinowo

29-30.07 - Mielno

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama