Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bez rozgłosu

Siostry niepokalanki ze Szczecinka od lat prowadzą świetlicę profilaktyczno-opiekuńczą dla dzieci i młodzieży. Od 13 do 18 lipca kilkanaścioro z nich przebywało na kolonii w ośrodku Caritas w Ostrowcu k. Wałcza.

Świetlica istnieje w Szczecinku od roku 1998. Dzieci przychodzą do niej od poniedziałku do piątku. Spędzają tam kilka godzin w przyjaznej atmosferze. Otrzymują ciepły posiłek i konkretną pomoc, np. w odrabianiu lekcji.

Działalność świetlicy to cicha, często niezauważalna praca, która wielu dzieciom pomaga w normalnym funkcjonowaniu.

- Jesteśmy dla naszych dzieci w pewnym sensie zastępczym domem, ponieważ w swoich domach, doświadczają pewnych braków - mówi Wiesława Pańtak, emerytowana nauczycielka, która od 14 lat współpracuje z siostrami.

Na kolonie dzieci ze świetlicy wyjeżdżają raz w roku. - Byliśmy już w wielu miejscach w Polsce. Tym razem spędziliśmy kilka dni w Ostrowcu. Oprócz różnych atrakcji staramy się zapewnić naszym dzieciom wychowanie religijne. Dbamy, aby przystępowały do sakramentów i poznawały Pana Boga - mówi s. Marcela, niepokalanka.

18 lipca uczestnicy kolonii odwiedzili diecezjalne sanktuarium w Skrzatuszu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy