Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zbiórka na remont katedry w Gorzowie

Odbędzie się we wszystkich parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielę 30 lipca. Bp Edward Dajczak wydał w tej sprawie specjalny komunikat.

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!    

Z przekazów medialnych znamy tragiczne wydarzenie w naszej metropolii, jakim był pożar wieży katedry gorzowskiej. Do 1972 roku ta świątynia była katedrą Administracji Apostolskiej na tzw. Ziemiach Zachodnich, a więc w pewnym sensie "katedrą matką" całej obecnej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, w skład której wchodzi również nasza diecezja.

W duchu solidarności z naszą bratnią diecezją zachęcam Was, Siostry i Bracia, do modlitwy za wiernych, którzy utracili swoją pierwszą świątynię - katedrę. Wspomóżmy ich także w trudzie odbudowy katedry, śpiesząc z pomocą materialną, tak jak już uczyniło to wiele diecezji. Proszę więc o zbiórkę pieniężną do puszek w każdej parafii naszej diecezji, po Mszach św. w niedzielę 30 lipca.

Za każdą, pełną bratniej miłości modlitwę i każdą ofiarę, serdecznie dziękuję. Niech Bóg Błogosławi Waszym miłosiernym sercom.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama