Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kołobrzeg też walczy o Asię

Pod takim hasłem tłumy kołobrzeżan oraz wypoczywający w kurorcie turyści włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka młodej kobiety.

Joasia Roszuk-Makarewicz z Gościna ma 30 lat, męża, dwójkę pięknych dzieci, plany, marzenia. I diagnozę, która brzmi jak wyrok: złośliwy rak kory nadnerczy. O tym, że jest chora, dowiedziała się jesienią ubiegłego roku, w trzecim miesiącu ciąży. Jako czwarta kobieta na świecie z tym schorzeniem donosiła ciążę. Maxim przyszedł na świat w lutym, niestety, już w czerwcu kobieta dowiedziała się, że rak nie odpuścił. Nadzieją jest eksperymentalna metoda leczenia za granicą. Potrzeba na to jednak dużych pieniędzy.

Tu z pomocą przyszli przyjaciele Asi. Najpierw z Gościna, potem z innych miast. Walczącą chorą kobietę wspiera również Kołobrzeg. Dzisiaj dla niej odbyła się wielka fiesta w samym centrum miasta. Wzięli w niej udział lokalni artyści. Była moc Krainy Lodu, energetyczne dźwięki elektrycznych skrzypiec i zumba, nie zabrakło też pyszności i atrakcyjnych fantów do licytowania.

Kołobrzeg też walczy o Asię   Kwesta dla Asi prowadzona była przed kołobrzeskim ratuszem Karolina Pawłowska /Foto Gość - Życie jest najcenniejszą sprawą i trzeba o nie walczyć, tym bardziej że Asia jest młodą mamą, której bardzo potrzebują jej dzieci. Rak, nawet z przerzutami, to dzisiaj nie jest wyrok i nie możemy pozwolić, żeby pieniądze o tym zdecydowały - mówi Karolina Szarłata-Woźniak, jedna z organizatorek kołobrzeskiej akcji, a zarazem koleżanka Asi.

- Impreza przerosła nasze oczekiwania, to jest coś niesamowitego, jak wiele osób chce otwierać swoje serce i portfele, żeby pomóc tej wspanialej kobiecie - dodaje.

O tym, jak swoją sąsiadkę wsparło Gościno, pisaliśmy także TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama