Nowy numer 33/2019 Archiwum

1000 uśmiechów

Caritas rozpoczęła dziewiątą doroczną kampanię "Tornister pełen uśmiechów". Wyprawkę szkolną otrzyma niebawem 1000 uczniów z naszej diecezji. To nadal potrzebne wsparcie dla rodzin z potomstwem w wieku szkolnym.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w tegoroczną akcję "Tornister pełen uśmiechów" włączyło się 40 parafii.

- Diecezjalna Caritas już uruchomiła akcję skierowaną do rodzin wielodzietnych i ubogich. Pamiętamy o nich przed rozpoczęciem zbliżającego się roku szkolnego - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - W tym roku przygotowaliśmy ponad 1000 tornistrów, ponieważ tak się kształtuje zapotrzebowanie w diecezji.

Tornistry zostały dostarczone do wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas. Obecnie czekają na ofiarodawców, którzy zapełnią je artykułami szkolnymi: zeszytami, wyposażonymi piórnikami, akcesoriami papierniczymi.

Akcja dotrze do więcej niż 1000 dzieci. Wiele PZC dodatkowo przeprowadza zbiórkę artykułów szkolnych do koszy wystawionych w kościołach. To m.in. sposób na pomoc tym uczniom, którzy posiadają tornistry, ale brakuje im części wyposażenia. Ponadto są darczyńcy, którzy sami kompletują wyprawkę wraz z tornistrem. W kampanię włączą się również ofiarodawcy instytucjonalni.

Dyrektor Caritas zauważa, że wciąż są dzieci, które są pokrzywdzone z powodu biedy. - Łatwo jest zwolnić się z pomagania, zasłaniając się wsparciem dla rodzin, jakie wynika z programu 500+ - przestrzega. - Ale zanim to wyrównywanie szans edukacyjnych w polskich rodzinach nastąpi, musi jeszcze minąć dużo czasu. Wciąż napływają do nas wnioski o taką pomoc.

- Trzeba też pamiętać, że wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego to nie tylko kwestia zakupu tornistra i przyborów, ale też butów, odzieży, kurtek czy nawet biurka - dodaje ks. Roda. - Dzieci to nie dorośli, bywa że szybko niszczą ubrania. A to, że dzieci czasem marzą np. o nowych butach, bo w starych chodzą któryś rok z kolei, wiemy z akcji "Pusta Choinka", kiedy same wypisują na kartkach, o czym marzą najbardziej.

Osoby, które chciałyby zgłosić rodzinę do programu "Tornister pełen uśmiechów" powinny skontaktować się z wolontariuszami Caritas działającymi w odpowiedniej parafii, ewentualnie bezpośrednio z sekretariatem Caritas w Koszalinie.

Od kilku lat trwania kampanii "Tornister pełen uśmiechów" w naszej diecezji Caritas przekazała dzieciom i młodzieży ponad 5 tys. wyposażonych tornistrów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL