Nowy numer 45/2018 Archiwum

Na poligonie z Carlo Acutisem

Na duchowe manewry ministranci z diecezji wybrali się na prawdziwy poligon.

W tym roku w rekolekcjach organizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży uczestniczy ponad 60 ministrantów ze szkół podstawowych. W Bornem Sulinowie, w mieście, które od dziesięcioleci kojarzy się z wojskowymi manewrami chłopcy wyruszają na swój poligon duchowy.

Codziennie uczestniczą w Eucharystii i modlą się  w miejscowym klasztorze karmelitańskim, ale również świetnie się bawią podczas gier integracyjnych czy przejażdżek wojskowymi pojazdami. Każdego dnia poznają także życiorys patrona tegorocznych rekolekcji: Sługi Bożego Carlo Acutisa.

Do piętnastolatka zmarłego w opinii świętości odwołał się także bp Edward Dajczak, który odwiedził ministrantów. Prosił chłopców, by potrafili się zatrzymać przy potrzebującym pomocy tak, jak robił to Carlo.

Rekolekcje potrwają do wtorku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy