Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z pomocą ofiarom żywiołu

Caritas diecezji wyśle wolontariuszy na tereny zniszczone przez nawałnice w województwie pomorskim.

Ochotnicy pojadą do miejscowości Brda koło Rytla w powiecie chojnickim na zachodnim krańcu Tucholskiego Parku Krajobrazowego i będą pomagać ludziom chorym, samotnym i starszym w porządkowaniu gospodarstw domowych.

Wolontariusze będą podlegali kierownictwu miejscowego sztabu kryzysowego. Wyjazd potrwa 20 do 25 sierpnia, przez ten czas ochotnicy będą mieli zapewnione wyżywienie oraz noclegi.

- Wiemy, że okolica jest obecnie pozbawiona prądu i warunki są trudne - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - Będziemy usuwać skutki nawałnic, np. udrażniać ścieżki komunikacyjne, dostarczać żywność, z tym że szczegółowy zakres prac poznamy na miejscu po spotkaniu ze sztabem kryzysowym.

- Pracy jest bardzo dużo i potrzebna jest każda para rąk, ale powinny to być osoby pełnoletnie. Skompletowaliśmy już jeden zespół i wiemy, że wyruszymy z Koszalina busem w niedzielę 20 sierpnia po południu, ok. godz. 17. Chcemy jeszcze tego samego dnia spotkać się z wolontariuszami innych Caritasów, a w poniedziałek od rana ruszyć do pracy - mówi ks. Roda i deklaruje, że tego dnia osobiście dołączy do ochotników, by razem z nimi pracować na rzecz poszkodowanych.

Chętni do udziału w akcji powinni się zgłaszać do sekretariatu Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, mieszczącego się na ul. Bp. Domina 8 lub drogą elektroniczną na adres: sekretariat.koszalin@caritas.pl.

Ponadto Caritas Polska uruchamia zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Wsparcie finansowe dla poszkodowanych przez żywioł można przekazać wysyłając SMS o treści "WICHURA" na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłatę na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem WICHURA.

Informacje o sposobach wsparcia poszkodowanych Caritas przekaże za pośrednictwem baneru, który zawiśnie w centrum Koszalina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama