Nowy numer 46/2018 Archiwum

Większa odpowiedzialność

Od 14 do 21 sierpnia w Lipiu odbywa się Kurs Oazowy dla Animatorów. Bierze w nim udział prawie 20 osób w wieku od II klasy szkoły średniej wzwyż.

Osoby te ukończyły już rekolekcje II stopnia. - Są to młodzi ludzie, którzy chcą wziąć większą odpowiedzialność za ruch i np. współprowadzić rekolekcje - wyjaśnia ks. Dawid Hamrol, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Podczas KODA przewidziane są zajęcia, m.in. z psychologii, komunikacji, duchowości, zasad formacji oazowej. - Uczestnicy muszą lepiej zrozumieć, kim jest człowiek, któremu będą służyć, kim ma być animator i na czym ma polegać jego posługa - wyjaśnia ks. Hamrol.

Uczestnicy KODA zdobywają też umiejętności praktyczne, dowiadują się, np. jak przeprowadzić pogodny wieczór, spotkanie małej grupy, jak poprawnie napisać modlitwę wiernych na Eucharystię, itp.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy