Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wkręć się w to

Rusza nabór do wolontariatu hospicjum w Darłowie. Placówka poszukuje osób, które chcą towarzyszyć osobom chorym i umierającym w ich trudnym doświadczeniu.

"Wkręć się w wolontariat" - pod tym hasłem Hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie rozpoczyna od września kampanię promującą ideę hospicyjną Jej celem jest poszerzenie świadomości społecznej dotyczącej idei hospicyjnej oraz zachęta do udziału w wolontariacie.

- W ramach projektu przeprowadzimy spotkania w szkołach, podczas których podzielimy się doświadczeniem pracy i towarzyszenia ludziom chorym, opowiemy o specyfice wolontariatu hospicyjnego, a także o naszych akcjach - zachęca do udziału w programie pracująca w darłowskim hospicjum s. Nikodema Rewa ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. - Mamy nadzieję, że grono naszych wolontariuszy po tych spotkaniach powiększy się o nowych kandydatów.

Kandydaci na wolontariuszy wezmą udział w cyklu szkoleń w placówce. Jak zapewnia s. Nikodema, będzie to zarazem dobry sposób pogłębienia także formacji duchowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama