Pomoc na góralską nutę

Fundacja „Zdążyć z Miłością” przygotowuje kolejny koncert charytatywny. W Koszalinie wystąpią Zakopower oraz Atom String Quartet.

Po raz czwarty koszalińska fundacja przygotowując muzyczną ucztę zaprasza do pomocy samotnym mamom i ich dzieciom. 4 listopada w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi zespół Zakopower oraz Atom String Quartet.

Fundacja prowadzi dwa mieszkania chronione dla bezdomnych matek z dziećmi. Obecnie mieszka w nich pięć mam i dziewięcioro dzieci (dwie mamy ostatnio się usamodzielniły). Teraz przed Fundacją stoi ogromne wyzwanie: remont dachu i poddasza kamienicy, w której mieszczą się mieszkania.

- Na poddaszu powstanie świetlica dla dzieci i mam. Koszt całej modernizacji wynosi ponad 200 tys. zł - relacjonuje Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji.

Potrzeba jeszcze ok. 80 tysięcy złotych. Przedstawicielki Fundacji wierzą, że brakującą kwotę uda się zdobyć właśnie  podczas zapowiadanego koncertu charytatywnego. Podkreślają też, że wszystko, co udało się osiągnąć, stało się możliwe dzięki wsparciu ze strony zaprzyjaźnionych firm, instytucji, sponsorów, ludzi dobrej woli.  

Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina, która podjęła się roli społecznej patronki mieszkań chronionych, podkreślała, jak ważną rolę w życiu miasta pełnią mieszkania prowadzone przez Fundację, zaś Aneta Leśna z Firmus Group, sponsora głównego koncertu, dodała, że działania Fundacji, adresowane do samotnych mam i dzieci,  są efektywne i  sensownie, dlatego zasługują na to, by je wspierać.

- Dzięki koncertom charytatywnym Filharmonia Koszalińska staje się miejscem, gdzie   promowana jest nie tylko muzyka, ale i ważne wydarzenia społeczne - dodał na koniec konferencji Robert Wasilewski, dyrektor Filharmonii.

Cegiełki-bilety na koncert w cenie 120 i 100 zł są do nabycia w siedzibie Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz w kasie Filharmonii Koszalińskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..