Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na urodziny Maryi

Jej piękny wizerunek i specjalnie skomponowana intrada to prezenty urodzinowe, które ofiarowali Matce Bożej wierni białogardzkiej parafii. Jako pierwsi w diecezji zawierzyli się też Niepokalanemu Sercu Maryi.

To kopia znanego obrazu Madonna del Granduca pędzla Rafaela Santi. Nieco podniszczona wisiała dotychczas w refektarzu. – Teraz, po renowacji, w całej krasie może cieszyć oczy wiernych – mówi o świeżo zainstalowanym w ołtarzu głównym obrazie ks. Witold Karczmarczyk, proboszcz białogardzkiej parafii Narodzenia NMP. Obraz będzie odsłaniany przy wyjątkowych okazjach, a towarzyszyć temu będzie specjalnie skomponowana intrada na organy i dwie trąbki. – To swoisty prezent dla Matki Bożej, podziękowanie za opiekę nad moją rodziną. Jest to coś, co mogę Jej ofiarować od siebie i co wybrzmiewać będzie ku Jej czci w tym kościele – mówi Paweł Mielcarek, białogardzki kompozytor. Podczas inauguracyjnego odsłonięcia obrazu intrada wykonana została na żywo przez autora oraz trębaczy Filharmonii Koszalińskiej.

– Grając, nie widzieliśmy podnoszenia się zasłony, widzieliśmy za to twarze ludzi i odbijające się na nich emocje. Podniosłość chwili udzieliła się też nam, a to niełatwe grać na trąbce, kiedy wzruszenie odbiera dech – przyznaje Krzysztof Słobodzian, który razem z synem Robertem odegrał intradę. Eucharystii przewodniczył bp Edward Dajczak, który pobłogosławił obraz oraz nowe tabernakulum podarowane przez dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowaną i całą parafię. Na zakończenie uroczystości białogardzianie jako pierwsi w diecezji oddali się Niepokalanemu Sercu Maryi. Pozostali diecezjanie odnowią ten akt 29 października podczas Diecezjalnej Niedzieli Różańcowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL