GN 2/2019 Archiwum

Darmowe usługi opiekuńcze

Odwiedziny, wspólny spacer, odprowadzenie do lekarza, kościoła czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych - na takie wsparcie opiekuna Caritas mogą liczyć starsi, chorzy lub samotni.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przygotowała projekt ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobom mającym problem z samodzielnością - zagrożonym ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Będą to bezpłatne usługi opiekuńcze świadczone na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Jest wiele osób w naszym regionie, dla których codzienne czynności są dużym wyzwaniem. Proponujemy takim osobom usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze - powiedziała Agnieszka Pluta, koordynator projektu.

Podopieczni projektu będą mogli liczyć na odwiedziny opiekunów, spacery w ich towarzystwie, zaprowadzenie do lekarza, kościoła, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych. A także na wspólnie spędzony czas, przygotowanie posiłków, zrobienie zakupów. W zakresie projektu zawarta jest także opieka pielęgnacyjno-higieniczna.

Program dotrze do 90 osób z woj. zachodniopomorskiego spełniających kryterium dochodowe - 951 zł dla osoby samotnej lub 771 zł na osobę w gospodarstwie domowym.. Nabór do programu będzie trwał przez cały okres realizacji projektu, tj. do końca 2018 roku. Żeby wziąć w nim udział należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy wraz z kwestionariuszem kwalifikowalności kandydata w ramach projektu "Bezpłatne usługi opiekuńcze w województwie zachodniopomorskim". Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Caritas DKK, pod nr telefonu: 698 077 885, e-mail: pomoc.koszalin@caritas.pl oraz na stronie internetowej www.koszalin.caritas.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy