Nowy numer 42/2019 Archiwum

Edytorial

16 września do sanktuarium przyjechała młodzież. Dzień później – wierni pod przewodnictwem biskupów z całej metropolii, a także przedstawicieli rządu, parlamentu i władz lokalnych.

Pomorskiej ziemi nie brak pasjonatów, którzy chcą ją poznawać i potrafią przekazywać swoje odkrycia innym. Jedni zapraszają na parapetówkę do Kaszubów, czym zdobywają nowych miłośników kaszubskich tradycji i języka (s. V). Inni poprzez wykłady, koncerty i warsztaty przybliżają bogactwo kultury żydowskiej (s. V). Jeszcze inni zakładają klub historyczny, żeby wymieniać się  doświadczeniami i ciekawostkami na temat swojej miejscowości oraz dobrze się bawić w inscenizacjach historycznych (s. IV). Są też tacy, którzy dopiero zaczynają swoje tradycje, choćby tak niepozorne jak zawody wędkarskie (s. III).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL