Nowy numer 46/2018 Archiwum

Noworodek porzucony przy garażu

Dopiero co urodzone dziecko znaleziono dzisiaj rano w Szczecinku. Lekarze walczą o życie chłopca.

Na sine i wychłodzone dziecko natknęli się przypadkowi przechodnie.

Kobieta, która dostrzegła chłopca leżącego przy garażach przy ul. Armii Krajowej z zawodu jest pielęgniarką. Z jej relacji wynika, że dziecko było zakrwawione, dopiero co przyszło na świat. Razem z mężem poinformowali policję.

Jak potwierdza szczecinecki szpital stan noworodka jest ciężki. Lekarze walczą o życie dziecka.

Policji szybko udało się ustalić tożsamość matki. Odnaleziono ją w pobliskim budynku. 

Służby nie udzielają więcej żadnych informacji na ten temat.

- Taka decyzja zawsze jest dramatem - komentuje sprawę porzucenia noworodka s. Barbara Wilkowska, kierownik Domu Samotnej Matki "Dar Życia" w Koszalinie.

Przy prowadzonej przez Caritas placówce od 2009 r. działa okno życia. W ubiegłym roku zostało pierwszy raz wykorzystane. 

- Okno zapewnia matce pełną anonimowość, a dziecku bezpieczeństwo. Przede wszystkim daje maleństwu szansę na życie, a to najważniejsze - potwierdza s. Wilkowska. 

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej są dwa okna życia. W 2014 r. uruchomiono je także w Słupsku. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy