Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wy jesteście świątynią

– Wy jesteście Bożą budowlą. To jest miejsce, w którym On chce przebywać i dla którego są wznoszone wszystkie mury – przypominał bp Edward Dajczak świętującej wspólnocie.

Hierarcha przewodniczył dziękczynieniu za 150 lat wałeckiego kościoła pw. św. Mikołaja, za otrzymane tutaj łaski i ludzi, którzy przyczynili się do jego istnienia. – Wy jesteście świątynią. Wy jesteście Bożą budowlą. To jest miejsce, w którym On chce przebywać i dla którego są wznoszone wszystkie mury. Trzeba o nie dbać, ale to ludzie, którzy przychodzą do Boga i chcą Mu służyć, są dla Niego najistotniejsi – mówił bp Dajczak i zaznaczał, że ta świadomość pociąga za sobą zobowiązanie do bycia świadkiem Jezusa w świecie.

Dostępne jest 36% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy