Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mocno po stronie krzyża

- Szczególnie dzisiaj musimy głośno mówić, że chcemy obecności krzyża w naszej przestrzeni. To znak naszej wiary i nasze świadectwo - mówią złocienieccy parafianie.

Szacunek dla krzyża i odwaga w wyznawaniu wiary były istotnym motywem spotkań bp. Krzysztofa Włodarczyka ze złocieniecką wspólnotą. Podczas dwudniowej wizytacji duszpasterskiej biskup pobłogosławił nową chrzcielnicę w kościele filialnym w Stawnie, a także nowe krzyże fatimskie, które stanęły przy filialnych świątyniach w Darskowie, Lubieszewie i Gronowie. Zastąpiły one starsze, bo - jak podkreślają mieszkańcy tych miejscowości - dbałość o krzyż jest także świadectwem ich wiary.

- Krzyż jest dla mnie wszystkim, miłością, bez niego nie ma życia - przyznaje wzruszona  Krystyna Piwowarska, sołtys i kościelna z Gronowa.

Biskup pobłogosławił także nieco mniejsze krucyfiksy, które będą wisieć na ścianach złocienieckiego przedszkola.

- Krzyż jest dla mnie przypomnieniem, że jestem kochana przez Boga. Bardzo chciałam, by w przedszkolu krzyż był dla dzieci drogowskazem, jak stawać po stronie dobra - mówi Elżbieta Bielak, dyrektor placówki.

W spotkaniach ze złocienieckimi wiernymi bp Włodarczyk podkreślał, jak bardzo potrzebne jest dzisiaj odważne wyznawanie wiary i dawanie świadectwa chrześcijańskiego życia.

- Dziś, gdy Europa Zachodnia przeżywa poważny kryzys wiary, potrzeba, abyśmy my,  Polacy tym bardziej dawali świadectwo, jak być katolikiem we współczesnym świecie - apelował.

(Nadesłał ks. Wiesław Hnatejko CR)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL