Nowy numer 24/2021 Archiwum

300 młodych w skrzatuskim Wieczerniku

W nocy z piątku na sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zgromadził się młody Kościół, aby we wspólnocie szukać odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sen ludzkiego życia.

Nocne czuwanie zgromadziło 300 młodych, którzy przybyli na zaproszenie Sióstr Uczennic Krzyża wraz ze swoimi duszpasterzami oraz katechetami z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz poznańskiej.

Jednym z punktów kilkugodzinnego czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez o. Łukasza Buksę OFM z Krakowa. - Nie bój się, oddaj całego siebie Jezusowi, taki jaki jesteś, poczuj jego obecność - zachęcał młodych franciszkanin. - Zachwyć się miłością, gdyż ona jest tak wielka, że pokonała śmierć.

S. Wiktoria, Uczennica Krzyża, jest przekonana, że młodzież bardzo potrzebuje jednoczenia się na wspólnej modlitwie. - To był wyjątkowy moment zanurzenia naszego serca w sercu Jezusa - powiedziała.
300 młodych w skrzatuskim Wieczerniku   O. Łukasz Buksa pomagał młodym zrozumieć, jaką miłością obdarza ich Jezus. Natalia Podkowa Amelka z Świdwina podczas czuwania przeżyła niezwykłe spotkanie z Jezusem w sakramencie pokuty. - Bardzo tego potrzebowałam, wyszłam z konfesjonału i poczułam się szczęśliwsza. Łzy zaczęły mi płynąć po policzkach i czułam, że Jezus jest moim przyjacielem - powiedziała. - Wróciłam do domu i podzieliłam się tymi przeżyciami z rodzicami.

Kolejne czuwanie nocne w skrzatuskim sanktuarium odbędzie się 23 lutego 2018.
Nadesłała s. Wiktoria Kucharska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama