Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kolędowanie serc

Młodzi ludzie z Miastka nagrali płytę z kolędami i piosenkami bożonarodzeniowymi. Dochód ze sprzedaży krążka przeznaczą na potrzeby darłowskiego hospicjum.

Właśnie dobiega końca tłoczenie pierwszych 2 tys. egzemplarzy. Praca nad materiałem trwała wiele miesięcy, samo nagrywanie w słupskim studiu - kilka dni.

W projekcie wzięło udział 10 osób związanych ze scholą działającą przy parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Miastku.

- Już od dłuższego czasu nosiłem w sobie pragnienie nagrania muzyki, która miałaby jakąś wartość. Po przyjściu do Miastka okazało się, że są tutaj ludzie, z którymi można spróbować coś takiego zrobić - mówi ks. Bogusław Płocharski, wikariusz, opiekun grupy.

Nie od razu pojawił się cel charytatywny nagrania. - Po prostu przyszło nam do głowy, że warto by uwiecznić to, co razem robimy - przyznaje Justyna Depka-Prądzyńskia, kierownik muzyczny zespołu.

Schola w Miastku działa od wielu lat. Śpiewa podczas niedzielnej liturgii. Każdego roku przed Pasterką odbywa się koncert kolęd, w którym udział bierze wielu młodych ludzi, dziś już studentów, wciąż identyfikujących się z grupą. - Dla mnie schola jest jak dom, rodzina. Nie wyobrażam sobie niedzieli bez Mszy św. i bez śpiewu - mówi Krystian Dorawa, jeden z uczestników nagrania.

Płyta z kolędami została profesjonalnie zrealizowana pod okiem Wojciecha Białoskórskiego, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z zespołem TGD. - Panu Bogu należy się najwyższa jakość. Dlatego przyłożyliśmy się do tego projektu - zapewnia Justyna Depka-Prądzyńska. - Jesteśmy dumni z efektów naszej pracy - dodaje Konrad Szymanowski - członek zespołu.

Wydawcą płyty "Kolędowanie serc", na której znajduje się 8 utworów, jest parafia pw. MB Wspomożenia Wiernych w Miastku. Jej produkcją zajmuje się Wydawnictwo Płytowe i Drukarnia Cyfrowa EKB w Starogardzie Gdańskim. Nagrania, które miały miejsce w studiu muzycznym w Słupsku, realizował Wojciech Białoskórski. Projekt graficzny okładki wykonał Tomasz Ernestowicz.

Dochód ze sprzedaży krążka zostanie przeznaczony na Dom Hospicyjno-Opiekuńczy Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie.

Płyta dostępna będzie prawdopodobnie już od początku Adwentu. Nie będzie miała ustalonej ceny, choć jak mówią członkowie zespołu, trzeba będzie za nią zapłacić banknotem. Wszystko po to, aby realnie wesprzeć darłowskie hospicjum.

Prezentujemy próbki dwóch utworów z płyty: "Kolędowanie serc":

Kolęda Maryi - muzyka: Wojciech Trzciński, słowa: Ernest Bryll, solistka: Justyna Depka-Prądzyńska, piano: Wojciech Mazurek, skrzypce: Marta Wiśniewska

Kolęda Maryi

Tryumfy - aranżacja: Duszpasterstwo Akademickie "Winiary" z Poznania, słowa: anonim, piano: Bartosz Wiktorczyk, skrzypce: Marta Wiśniewska, gitara: Kamil Olzacki, saksofon: Rafał Bronk

Tryumfy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy