Nowy numer 42/2019 Archiwum

Macki dobra

350 terapeutycznych zabawek trafi do wcześniaków za sprawą pań z miasta i gminy Darłowo. To efekt warsztatów pod nazwą „Uniwersyteckie Ośmiorniczki”.

Mimo wcześniejszych obaw czy się  uda zrealizować pomysł, panie dzielnie podjęły wyzwanie. W ruch poszły szydełka, ale przydała się także pomoc tych, którzy wypychali i pakowali zabawki .

- Nie brałyśmy pod uwagę, że ośmiorniczki wymagają takiej pieczołowitości i drobiazgowego wykonania - przyznawała Ewa Dziemieszonek, koordynator projektu Ośmiorniczki dla Wcześniaków.

Zabawki muszą spełniać restrykcyjne wymagania, bo trafią do inkubatorów. Odpowiednie materiały i bardzo ścisły ścieg zapewniają bezpieczeństwo maleńkim pacjentom, którzy będą chwytać macki zwierzaczków zamiast plastikowych rurek, drenów i cewników którymi są otoczeni.

Więcej o tym, czym są dziergane zabawki dla wcześniaków oraz o szydełkowej ekipie z Darłowa pisaliśmy, gdy projekt startował: Ośmiorniczki dla wcześniaków.

Po dwóch miesiącach intensywnych prac w Darłowskim Centrum Wolontariatu panie w końcu mogły odłożyć  szydełka i cieszyć się z efektów swojego charytatywnego dziergania. 350 ośmiorniczek rusza do dzieci.

Darłowskie ośmiorniczki powstawały w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu "Społecznik" przy współudziale Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL