GN 23/2021 Archiwum

Po męsku w Adwent

Z wielokilometrowym nocnym maszerowaniem i nieco mniej ekstremalnie panowie po raz kolejny zapraszają do wejścia w Adwent. Po męsku.

Wzorem poprzednich lat organizatorzy zapraszają na I Niedzielę Adwentu do koszalińskiej katedry. O świcie, razem z biskupem diecezjalnym, będą rozpoczynać nowy rok w Kościele.

Wcześniej do katedry będą wędrować lub jechać na rowerach z różnych stron diecezji. Ale tegoroczna propozycja ma szerszy wymiar niż podjęcie ekstremalnego nocnego wyzwania.

- Od godz. 22 w siedzibie Civitas Christiana będzie można się posilić, napić kawy czy herbaty. Będzie także możliwość porozmawiania z księdzem - zaprasza Marcin Piotrowski od Mężczyzn Pustelni, którzy organizują przedsięwzięcie.

To zaproszenie do wspólnego czuwania.

- Świat na przełomie listopada i grudnia proponuje spotkanie przy gorzałce, z laniem wosku, wróżbami. My mówimy: możesz ten czas zacząć inaczej. Wcale nie musisz iść w stronę zabobonu. To jest główne zamierzenie tego przedsięwzięcia. Drugie to nowy rok, który właśnie zaczyna się w Kościele - dodaje.

Bo dla jednych wyzwaniem jest pokonanie 50 km na piechotę, dla innego - wstanie na 5 rano na Mszę św. Ważne, żeby spędzić tę noc inaczej i we wspólnocie z mężczyznami.

Dla tych, którzy chcieliby mocno zaakcentować rozpoczęcie Adwentu, jest kilka wielokilometrowych tras: z Góry Polanowskiej, Bobolic i rowerowa ze Skrzatusza.

Ale i przejście w nieco lżejszej wersji także jest przewidziane z kościołów w: Iwięcinie, Jamnie, Świeszynie i Boninie. Na 5 rano do katedry planują wspólne przyjście również panowie z koszalińskich parafii św. Marcina i św. Wojciecha, a także z Domu Miłosierdzia. Szczegółów można szukać na stronie http://mezczyzni-pustelni.pl  i na Facebooku. Organizatorzy zapraszają panów także do organizowania innych adwentowych dróg do katedry ze swoich kościołów i parafii. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama