Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wymienić się ciepłem

Wspólnota św. Pawała w Koszalinie ponawia zeszłoroczną akcję zbiórki i dystrybucji odzieży zimowej. Jest zainteresowanie wieszakiem z ciepłą odzieżą, kilka razy dziennie ktoś coś dodaje do kolekcji lub szuka czegoś dla siebie.

Jedni przynoszą odzież i wieszają ją na stojaku na ubrania wystawionym przed siedzibą SNE (na lewo od wejścia do kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie), inni podchodzą, przymierzają i zabierają to, co im się przyda.

- Akcja jest anonimowa, żeby się do niej przyłączyć nie trzeba pytać o zgodę, można swobodnie podejść do stojaka i zostawić lub zabrać ubrania - informuje Anna Kietla ze Wspólnoty św. Pawła działającej przy Szkole Nowej Ewangelizacji w Koszalinie, na co dzień obecna w placówce.

- "Wymianę ciepła" powtarzamy w tym roku dlatego, że w ubiegłym akcja bardzo dobrze została przyjęta. Chętnie włączyli się w nią i chwalili pomysł ci, którzy przynoszą ubrania, miała też liczne grono odbiorców. To akurat niekoniecznie nas cieszy, bo oznacza, że wciąż jest wiele osób, dla których zaopatrzenie się w ciepłą zimową odzież jest problemem - powiedziała A. Kietla.

Wspólnota św. Pawła traktuje akcję jako wyraz miłosierdzia wobec bliźnich. - Zależy nam, żeby tak pomagać ludziom, by wypełnić słowa Jezusa: "to co uczyniliście najmniejszym z Moich braci, to Mnie uczyniliście" - wyjaśnia ideę "Wymiany ciepła" A. Kietla.

Osoby, które chcą włączyć się w akcję proszone są o przynoszenie ciepłej odzieży (zwłaszcza męskiej), przede wszystkim kurtek, bluz polarowych, swetrów, szalików, czapek, rękawiczek, obuwia oraz bielizny. Odzież powinna być czysta, w dobrym stanie. Organizatorzy proszą, by nie zostawiać jej w reklamówkach, ale umieszczać na stojaku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama