Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tau w Koszalinie

Na plebanii koszalińskiej katedry młodzież spotkała się z nawróconym raperem Piotrem Kowalczykiem, znanym jako Tau. Spotkanie było częścią trasy promującej nową płytę artysty pt. "On".

Tau, który w tekstach piosenek często nawiązuje do Ewangelii, opowiedział zgromadzonym świadectwo swojego nawrócenia i wyrwania go przez Boga ze świata wielkich pieniędzy, hedonizmu, uzależniania od seksu i używek. - Kiedy człowiek poznaje Boga, wszystko inne, czym żył wcześniej, przestaje być ważne. Dosłownie: pieniądze, znani ludzie, dobre miejsca, markowe ubrania, marzenia - mówił muzyk. - Jeśli jesteś tutaj i poszukujesz żywej relacji z Panem Bogiem, to muszę ci powiedzieć: jesteś na dobrej drodze.

Współorganizatorem spotkania, w którym wzięło udział ok. 20 osób, był Maciej Dorotowski ze Szczecinka. - Podoba mi się twórczość Tau, ale jestem jego fanem głównie jako człowieka. Tau bardzo inspiruje mnie jako nawrócony chrześcijanin - powiedział M. Dorotowski. Jednak, jak przyznaje, powodem jego zaangażowania się w organizację spotkania jest... obecna w sali chrześniaczka. - Moja córka chrzestna wkracza w etap dojrzewania. To czas wielu zagrożeń, z którymi Tau osobiście się zetknął. I chcę, żeby usłyszała dzisiaj od niego, że nie warto pewnych rzeczy w życiu robić - tłumaczył.

Na drugą część spotkania, już w muzycznej atmosferze, Tau zaprosił młodzież do Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL