Koszalińsko-Kołobrzeski

Czuwajcie, bracia!

- To wołanie nie tylko o poranną Eucharystię na początek Adwentu. To wołanie Boga o pewien sposób życia - mówił bp Edward Dajczak do mężczyzn, którzy całonocną wędrówką weszli w Adwent. Niektórzy pokonali nawet 140 km.

Kiedy większość diecezjan smacznie spała, oni spędzili grudniową noc w drodze. Na piechotę i na rowerach promieniście schodzili się do serca diecezji. W koszalińskiej katedrze, na długo przed świtem, razem z biskupem rozpoczynali nowy rok liturgiczny.

- W takiej diecezji, jak nasza, wielu ludzi stało się letnimi i już na nic nie czekają. I dlatego też ten męski początek Adwentu jest niezwykle potrzebny. Jest jak symbol. Witam was z nadzieją, że będziecie jak ziarno, które się zasiewa i które powoli wyrasta, niezależnie od tego, jaka jest gleba – witał utrudzonych nocnym maszerowaniem bp Edward Dajczak, sprawując Eucharystię w intencji mężczyzn diecezji.

- Prośmy o czekanie i czujność, która będzie nas otwierała na przychodzenie Pana. Ale prośmy też, by kolejni mężczyźni naszej diecezji odnajdywali Go i stawali się męscy Jego mocą – mówił pasterz diecezji.

- Ciężko, wszystko boli, pęcherze na stopach, odbierające powietrze kolki… Było wspaniale! - śmieje się Jan Rewkowski, który przyprowadził 14 panów z Bobolic. To więcej niż w poprzednich latach. - Coraz więcej nas chodzi, pojawiają się nowe osoby. Jest w nas taka potrzeba podjęcia wyzwania. Stąd też nie brakuje chętnych ani na adwentowe wędrowanie, ani na długie Drogi Krzyżowe - przyznaje po pokonaniu 42 km.

- Nie szliśmy dla przygody. Każdy niósł swoją intencję. To też sprawa tego, że świat nas rozleniwia, więc musimy sobie sami stawiać ambitne cele - dodaje.

Dla Tomka Piekarzewicza taka trasa to małe wyzwanie. Zanim na nią wyruszył przebiegł 10 km. – To, co dla cesarza zrobiłem rano, w Jarosławcu. Teraz jest czas dla Boga – śmieje się. Jest dobrze przygotowany, więc puszcza do kolegów oko, że po Mszy wrócą do domu na piechotę. – Świat dzisiaj tak pędzi, że żeby zaciągnąć hamulec, trzeba takiej właśnie nocy – spędzonej w drodze na modlitwie. Co roku idziemy bardziej w głąb niż licząc kilometry – zauważa.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..