Nowy numer 34/2019 Archiwum

Kartka w kratę

– Bez oceniania i wytykania błędów obdaruj skazanych modlitwą i dobrym słowem na święta – prosi kapelan więzienia w Czarnem i zachęca do udziału w bożonarodzeniowej akcji.

Co zrobić, żeby się w nią włączyć? Wysłać kartkę pocztową i pomodlić się.

– Niektórzy z osadzonych nie mają kontaktu z rodziną. Niektórzy wstydzą się go utrzymywać. Tym bardziej Boże Narodzenie w więzieniu nie jest najłatwiejszym czasem. Dlatego poprosiłem moich znajomych z Face- booka, żeby spróbowali trochę go ułatwić – wyjaśnia ks. Marcin Gajowniczek, kapelan Zakładu Karnego w Czarnem. Równie ważna jest modlitwa. – Ona jest w stanie wiele zmienić. Zapewnienie o modlitewnej pamięci to też sygnał dla osadzonych, że nie przestali być częścią Kościoła i Kościół o nich nie zapomina. Oni już zostali ukarani, odsiadują wyrok za to, co zrobili w przeszłości, my nie powinniśmy ich karać naszym myśleniem – zaznacza ks. Gajowniczek. Kapelan liczy na to, że do Czarnego dotrze przynajmniej 120 kartek. Tyle, ilu więźniów przychodzi na Msze św. do kaplicy. W Boże Narodzenie rozda je razem z opłatkiem. – Ale chciałbym, żeby było ich więcej. W zakładzie jest 1400 osadzonych. Chciałbym z dobrym, świątecznym słowem dotrzeć też do cel tych, którzy sami nie znajdą drogi do kaplicy – zachęca. Nie potrzeba więc wiele: wystarczy wybrać kartkę i napisać kilka słów życzeń. Nie trzeba podawać swoich danych, wystarczy jedynie podpisać się imieniem. Potem należy pomodlić się w intencji osadzonego, a kartkę wsadzić do koperty i wysłać na adres kapelana: ks. Marcin Gajowniczek, al. św. Józefa 3, 77-300 Czarne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL