Nowy numer 20/2024 Archiwum

Przygotuj innym święta

8 i 9 grudnia ruszy XIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak, pomagam". Akcję poprowadzą wolontariusze parafialnych i szkolnych kół Caritas w sklepach spożywczych wielu miast diecezji.

Przedświątecznych akcji Caritas nie brakuje. Już zapełniane są i trafiają do odbiorców "Torby miłosierdzia", a wolontariusze planują kolejną zbiórkę żywności, która w najbliższy weekend odbędzie się w sklepach sieci Biedronka, Polo Market i Lewiatan. Akcja "Tak, pomagam" to szansa na dotarcie do szerszej grupy ludzi niż uczestnicy niedzielnych Mszach św.

- Zbiórka żywności to kolejna szansa, by w dobiegającym końca roku poświęconym św. Bratu Albertowi zwrócić spojrzenie na ludzi ubogich, których wśród nas wciąż nie brakuje - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji.

Produkty zebrane w piątek i sobotę przez wolontariuszy, najlepiej o przedłużonym terminie ważności, będą wykorzystane do przygotowania paczek oraz wigilii dla bezdomnych i ubogich.

Caritas Polska szacuje, że w przedświątecznej zbiórce „Tak, pomagam!” weźmie udział 20 000 wolontariuszy, a artykuły zebrane w ponad 2800 sklepach trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób.

Osoby potrzebujące pomocy można również wesprzeć wysyłając w najbliższy weekend charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy