Koszalińsko-Kołobrzeski

Kilogramy troski

XIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak, pomagam" zaopatrzy bezdomnych, ubogich i chorych w produkty spożywcze na świąteczne stoły.

Wolontariusze Caritas dyżurowali w sklepach spożywczych dużych sieci handlowych i zapraszali klientów do dołączenia do swojej listy zakupów produktów, którymi zechcą podzielić się z osobami potrzebującymi.

Wiele osób reagowało pozytywnie i w koszach z logo "Tak, pomagam!" znalazły się nie tylko cukier, mąka, olej czy makarony, ale też bardziej wykwintne towary: słodycze, owoce, dobre napoje.

W Polo Markecie w Dąbkach 8 i 9 grudnia dyżur pełnili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z miejscowej szkoły podstawowej. W akcji wzięło udział 20 uczniów i 5 rodziców. Jak informuje Małgorzata Miszczuk, opiekunka szkolnego SKC, przygotowane ze zbiórki paczki zostaną przekazane rodzinom w trudnej sytuacji materialnej oraz pacjentom hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

Także w wielu innych miejscowościach diecezji wolontariusze Caritas podjęli trud kwestowania na rzecz potrzebujących. Zebrane produkty trafią do ubogich rodzin oraz placówek przygotowujących wigilie dla ubogich i bezdomnych.

Przed rozpoczęciem przedświątecznej zbiórki „Tak, pomagam!” Caritas Polska szacowała, że w weźmie w niej udział 20 000 wolontariuszy, a artykuły zebrane w ponad 2800 sklepach trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób.

Osoby potrzebujące pomocy można również wesprzeć wysyłając w najbliższy weekend charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..