Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kolędy i Pastorałki w Bronku

Świąteczny przegląd organizowany przez koszalińskie liceum i parafię św. Wojciecha rozrasta się w zaskakujący sposób. W tym roku zgłosiło się ponad 240 uczestników. Przed rokiem było ich 60.

12 i 13 grudnia w auli LO nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie zaplanowano przesłuchania 39 solistów, 16 zespołów i dwóch chórów. Rywalizują w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Uczestnicy konkursu pochodzą z Koszalina, Białogardu, Manowa, Sianowa, Słupska, Malechowa, Mścic, Mielna, Biesiekierza, Bobolic i Tymienia.

Uroczysta gala finałowa odbędzie się 6 stycznia o godz. 18 w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zapraszają wszystkich, którzy chcieliby posłuchać kolęd, ale także wspólnie je pośpiewać.

- Nie sądziliśmy, że nasz konkurs aż tak się rozrośnie - przyznaje Wiktor Kamieniarz, dyrektor LO nr 2 w Koszalinie, dodając, że w następnych latach szkoła ma ambicje, aby przegląd zyskał rangę konkursu o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.

Fundatorem jednej z nagród jest "Gość Niedzielny".

Kolędy i Pastorałki w Bronku   12 grudnia w koszalińskim liceum odbyła się konferencja prasowa m.in. na temat przeglądu. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL