Nowy numer 48/2023 Archiwum

Szansa na przyśpieszenie budowy na Górze Chełmskiej

Wszystko zależy od otwartości tych, którym drogi jest rozwój sanktuarium. Niedawno utworzona Fundacja Przymierze organizuje koncert charytatywny na rzecz kontynuacji budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w 12 grudnia w budynku Filharmonii Koszalińskiej, s. Paulina Kopacz, odpowiedzialna za budowę centrum, poinformowała, że wciąż nie udało się doprowadzić powstającego budynku do stanu surowego zamkniętego. Nadal brakuje wielu okien i drzwi.

Dotychczas budowa kosztowała ok. 4,5 mln zł. Aby ją ukończyć, potrzeba co najmniej drugie tyle. - Chcemy jak najszybciej wznowić prace. Na Górę Chełmską każdego roku przybywa ponad 180 tys. gości, nie tylko z Polski - podała siostra.

O potrzebie budowy centrum mówił też Wojciech Osuch, członek zarządu fundacji: - Centrum będzie służyć pielgrzymom i turystom. Góra Chełmska jest miejscem otwartym dla wszystkich.

Koncert charytatywny na rzecz budowy centrum odbędzie się 30 grudnia o godz. 18 w Filharmonii Koszalińskiej.

Wystąpią: Słupska Sinfonietta pod dyrekcją Macieja Banachowskiego oraz soliści: Anna Jakubowska, Katarzyna Dacków, Roksana Białek, Karolina Guzowska, Kamila Lewicka, Grzegorz Pelutis, Piotr Fitowski, Kaja Mieczkowska.

Szansa na przyśpieszenie budowy na Górze Chełmskiej   W dniu koncertu będzie można także kupić cegiełki w postaci herbatki owocowej z Góry Chełmskiej. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Bilety-cegiełki w cenie 25 i 40 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na Górze Chełmskiej.

Przy okazji koncertu odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz budowy. Będzie też można kupić cegiełki w postaci ciasteczek i herbaty z Góry Chełmskiej, a także świąteczne bombki z wizerunkiem budowanego centrum.

Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. "Gość Niedzielny".

Strona internetowa Fundacji Przymierze, której celem jest m.in. wspieranie budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej TUTAJ

Szansa na przyśpieszenie budowy na Górze Chełmskiej   Specjalna bombka z wizerunkiem budowanego centrum. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy