Nowy numer 34/2019 Archiwum

Torby miłosierdzia trafiły do rodzin

Przedświątecznych akcji charytatywnych nie brakowało. Dzięki nim wiele osób mogło przygotować potrawy na bożonarodzeniowy stół.

Darczyńcom spodobała się nowa forma zbiórki żywności zaproponowana przez Caritas na czas Adwentu, czyli "Torba miłosierdzia", polegająca na wypełnieniu produktami papierowych toreb zakupowych. Parafianie zabierali puste torby z kościołów i przynosili je z powrotem wypełnione, nie tylko produktami pierwszej potrzeby, ale też delikatesami - słodyczami, owocami, napojami.

Za sprawą wolontariuszy Caritas, zorientowanych w sytuacji materialnej parafian, produkty trafiały do osób najbardziej potrzebujących wsparcia. Niektórzy darczyńcy przekazywali torby miłosierdzia bezpośrednio potrzebującym, zwłaszcza mieszkającym w ośrodkach charytatywnych, takich jak Dom Samotnej Matki, Dom Miłosierdzia Bożego, hospicjum czy do centrali Caritas.

Prócz tego w ramach XIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak, pomagam", która odbyła się 8 i 9 grudnia w supermarketach dużych sieci handlowych, zebrano prawie 13 ton żywności. Jak poinformował Kacper Banach z diecezjalnej Caritas, z produktów przekazywanych przez klientów sklepów przygotowano paczki, które wolontariusze i harcerze zanieśli przed świętami do ludzi ubogich, chorych i samotnych.

Poza tym w wielu parafiach wzorem lat ubiegłych wystawiono kosze na żywność. Także z nich parafialne Caritas przygotowały paczki świąteczne dla uboższych parafian.

Ponadto Caritas apeluje, by podzielić się z potrzebującymi (pełnowartościowym) jedzeniem, które zostało po świętach, zamiast wyrzucać je do śmietnika. Można je przynieść do wybranych placówek Caritas: Dom Samotnej Matki przy ul. Wojska Polskiego i Centrum Kryzysowe dla kobiet z dziećmi przy ul. Harcerskiej bądź do Domu Miłosierdzia Bożego przy ul. Monte Cassino.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL