Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bóg rodzi się też za kratami

Świąteczne paczki od diecezji i życzenia płynące nawet z całej Europy odebrali osadzeni w Zakładzie Karnym w Czarnem.

Prezenty  przygotowane zostały przez diecezjalną Caritas. 150 paczek z kawą, herbatą i słodyczami przywiózł w sobotę do Czarnego ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Szlachetny gest i dar serca trafił do osadzonych, którzy uczęszczają regularnie na Eucharystię w kaplicy więziennej.

W wigilię oraz dni świąteczne zakończy się również druga charytatywna akcja. „Kartka w kratę” polegała na przesłaniu świątecznych życzeń oraz modlitwie za odsiadujących swoje wyroki w czarneńskim więzieniu.

- Kiedy w I Niedzielę Adwentu poprosiłem znajomych o przesłanie kartki z życzeniami świątecznymi, nie sądziłem, że akcja nabierze takiego rozmachu. Na początku planowałem zebrać ok. 150 kartek, czyli tyle, ile osób uczęszcza regularnie na Msze św. Przy pomocy Facebook'a ogłosiłem i zachęciłem do wysłania. Odzew był zaskakujący! - relacjonuje ks. Marcin Gajowniczek, kapelan ZK Czarne.

Bóg rodzi się też za kratami   150 paczek dla więźniów przywiózł do Czarnego ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. ks. Marcin Gajowniczek Przez trzy tygodnie plebania w Czarnem została niemal zasypana życzeniami, które płynęły nie tylko z Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Niemiec i Danii. Z samego Manchesteru wysłano dużą paczkę zawierającą ponad 200 kartek. Na adres kapelana przyszło łącznie ponad 1200 pocztówek.  

- Kartki pisali dorośli i dzieci. Wspólnoty parafialne i szkoły. Wiele kartek jest ręcznie malowanych. Niesamowity odzew od ludzi, których osobiście nie znam. Już w piątek kartki trafiły na jeden z pawilonów, gdzie w czasie spotkania opłatkowego rozdałem. W sobotę odwiedziliśmy osadzonych przebywających na oddziale szpitalnym, oni też otrzymali kartki. Od 25 grudnia ruszam po wszystkich pawilonach, chciałbym, żeby życzenia dotarły do każdego osadzonego - mówi więzienny kapelan.

- Czas świąteczny w Zakładzie Karnym to czas specyficzny, jak i samo miejsce. Paczka, opłatek wigilijny, kartka z życzeniami to namiastka klimatu bożonarodzeniowego, którym mogą cieszyć się ludzie na wolności. A ofiarowane przez nas prezenty, życzenia, modlitwa to także sygnał, że Bóg może narodzić się wszędzie, w każdym skruszonym sercu - tłumaczy kapelan.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL