Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stypendyści z całej Polski przyjadą do Koszalina

Chodzi o wakacyjny obóz dla studentów, którzy są stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do Koszalina przyjedzie 700 młodych przedstawicieli tej organizacji.

W warszawskiej siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski 10 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono wstępne założenia planowanego na 14 października kolejnego Dnia Papieskiego, którego stałym elementem jest m.in. zbiórka na rzecz FDNT.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odniósł się do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego "Promieniowanie ojcostwa". Przypomniał, że temat ojcostwa był ważny dla św. Jana Pawła II, także jako młodego kapłana, a potem biskupa.

Jak powiedział kardynał, "Karol Wojtyła przedstawiał ojcostwo nie w opozycji, nie w przeciwstawieniu do ojcostwa Boga, który jest Ojcem. W promieniach ojcostwa Boga wzrasta młody człowiek, który chce być ojcem".

Na konferencji obecny był także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, miasta, które obok Kielc będzie gościło uczestników wakacyjnego obozu.

Ks. Paweł Wojtalewicz, diecezjalny koordynator FDNT, w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" wyraził zadowolenie z udanej współpracy z lokalnymi władzami w organizacji wydarzenia.

- Honorowym obywatelem naszego miasta jest św. Jan Paweł II, patron fundacji, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy liczyć na pomoc prezydenta Koszalina i marszałka województwa - mówi duchowny.

Obóz FDNT w Koszalinie potrwa od 10 do 16 lipca. Weźmie w nim udział ok. 700 studentów, stypendystów FDNT. Dzięki współpracy z samorządem, młodzi będą ulokowani m.in. w koszalińskich placówkach oświatowych.

Program obozu przewiduje aktywności na terenie samego Koszalina, a także w innych miejscach w diecezji.

- Planujemy m.in. wielką debatę fundacyjną, wizyty w koszalińskich parafiach, wyjazd nad morze, nawiedzenie miejsc związanych z pobytem u nas św. Jana Pawła II, odwiedziny w Kołobrzegu, dzień skupienia w Skrzatuszu - wylicza ks. Wojtalewicz.

W Warszawie 10 stycznia odbyło się także doroczne spotkanie włodarzy miejscowości papieskich, czyli tych, w których gościł papież Polak. Z uczestnikami spotkania rozmawiał m.in. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL