Nowy numer 42/2019 Archiwum

Młodzi dla środowiska

Od poniedziałku w Drohiczynie przebywa ponad 40 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej diecezji. Biorą udział w projekcie „Młodzi dla środowiska”.

Projekt, którego organizatorami są młodzi katolicy z Podlasia, przy współpracy z Ministerstwem Środowiska, za główny cel obrał sobie kształtowanie ekologicznych postaw młodzieży w świetle społecznej nauki Kościoła.

Przez tydzień KSM-owicze z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będą m.in. zwiedzać Puszczę Białowieską, brać udział w warsztatach na temat ekologii, czy wreszcie uczestniczyć w wykładach i prelekcjach dotyczących ochrony środowiska.

Nie zabraknie również wspólnej modlitwy i zabawy.

- Połączyliśmy ferie i rekolekcje z warsztatami na temat ekologii. Tematem przewodnim w duchowych rozważaniach jest dla nas encyklika Laudato si' papieża Franciszka. Chcemy przełożyć ją na język młodzieży - mówi ks. Andrzej Zaniewski, asystent KSM w diecezji, który razem z młodymi bierze udział w warsztatach.

Projekt potrwa do niedzieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL