Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uwaga... koty!

Jedni reagują uśmiechem, inni zdumieniem. Najważniejsze, że kierowcy ściągają nogę z gazu, na czym korzystają nie tylko zwierzęta.

Tego znaku próżno szukać w ministerialnych rozporządzeniach i wykazach, znaleźć go można jedynie wjeżdżając do malutkiego Tarnowa. Inicjatorem i fundatorem tablicy jest jeden z mieszkańców wsi.

- W ciągu krótkiego czasu stracił pod kołami samochodów kilka kotów. Wpadł więc na taki pomysł, a rada sołecka temu przyklasnęła - mówi Tadeusz Obrocki, sołtys Tarnowa.

- Tu jest wąsko, a odkąd jest przebudowywana droga S10, przez naszą wieś poprowadzony jest objazd do kilku okolicznych miejscowości. Miejscowi jeżdżą prawidłowo, obcy - nie zawsze się pilnują - wyjaśnia.

Przez kilka miesięcy obowiązywania znak przyniósł wymierne korzyści. Na biegnącej przez wieś asfaltówce stracił życie tylko jeden kot. Co ważniejsze jednak, zyskały nie tylko zwierzęta.

- Widząc taki znak, kierowcy ściągają jednak nogę z gazu. A więc wpływa to korzystnie na całokształt życia wsi - podsumowuje sołtys Tarnowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL