Nowy numer 29/2021 Archiwum

Przemoc? Zadzwoń: 600 200 591

Koszalińskie Centrum Kryzysowe dla Kobiet powołało infolinię dla ofiar przemocy, punkt konsultacyjny oraz portal antyprzemocowy.

Centrum Kryzysowe Caritas Dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi „Nadzieja” im. św. Jana Pawła II w Koszalinie od lat pomaga kobietom, które doznają przemocy - udziela im bezpłatnej opieki, dachu nad głową oraz uczy, co zrobić, by wyjść z sytuacji kryzysowej. Ponadto zapewnia opiekę psychologiczną, pedagogiczną, prawną oraz duchową.

Od 29 stycznia placówka poszerza zakres działalności - chce pomagać także tym kobietom, które nie tyle szukają schronienia przed przemocą, co potrzebują w tej kwestii spotkania ze specjalistą - rozmowy, która pomoże ustalić źródło problemu, porady, jak zachować się w danej sytuacji życiowej czy informacji o placówkach, które mogą udzielić dalszego wsparcia. Pracownicy Centrum Kryzysowego będą również służyć pomocą w sporządzeniu pism do różnych instytucji, np. sądu, ZBM-u, komornika.

Jak informuje Agnieszka Plust z CK, uruchomienie koszalińskiego portalu antyprzemocowego (kontakt pod adresem: centrum.kryzysowe.koszalin@caritas.pl) ułatwi nie tylko uświadamianie ludzi o problemie przemocy i uwrażliwianie na jego skalę, ale też podpowie, jak włączać się w monitorowanie tego zjawiska.

Koszalińska infolinia antyprzemocowa jest dedykowana osobom doznającym przemocy w rodzinie oraz jej świadkom. Osoby pokrzywdzone mogą przez całą dobę dzwonić pod nr 600 200 591 lub wybrać się osobiście do punktu konsultacyjnego mieszczącego się w siedzibie CK na ul. Harcerskiej 17 w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama