Nowy numer 50/2018 Archiwum

Życie konsekrowane... w liczbach

Dzień Życia Konsekrowanego przypada 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. Ile sióstr i braci zakonnych posługuje w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej?

Jak podaje opublikowany niedawno "Rocznik Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej 2017", w diecezji działa 11 instytutów zakonnych męskich i 27 żeńskich; posługuje 133 księży zakonnych, 8 braci i 232 siostry zakonne. Jest także 7 dziewic konsekrowanych oraz 3 wdowy konsekrowane.

Polecamy nasze publikowane wcześniej, także w wersji papierowej, materiały o życiu zakonnym z często zaskakującej perspektywy:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy