Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Rękawice Gołoty w Dolinie Charlotty

Rękawice Gołoty w Dolinie Charlotty przejdź do galerii

Spotykają się od 12 lat. I zawsze mają otwarte serca. Bo chodzi tu o najbardziej potrzebujących, tych, którzy powoli odchodzą - terminalnie chorych.

 
Na aukcji można było wylicytować rękawice bokserskie z autografem Andrzeja Gołoty Mateusz Sienkiewicz

Do tej pory karnawałowe zabawy przyjaciół darłowskiego hospicjum organizowano w miejscowym hotelu "Lidia". Tym razem Morze Miłości dotarło do podsłupskiej "Doliny Charlotty".

- Obawialiśmy się trochę tej zmiany, ale okazuje się, że frekwencja nie jest gorsza - mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. 150 osób postanowiło odpowiedzieć na zaproszenie organizatorów, czyli Fundacji "Morze Miłości". - Dlaczego? Bo jestem tu od 8 lat. Dobrze się bawimy, ale i pomagamy. I to jest najważniejsze - mówi jeden z uczestników wydarzenia.

Kiedy pojawia się hasło pomagania, szefowa Fundacji "Morze Miłości" mówi jednym tchem: rozbudowa hospicjum i wyposażenie go w specjalistyczny program medyczny. - Idziemy z duchem czasu - uśmiecha się ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor placówki. To on m.in. wystawał pod hotelem, żeby zdobyć autograf od Piotra Zielińskiego. Ale "fantów" na licytację udało się zdobyć dużo więcej.

- To na przykład rękawice Andrzeja Gołoty z jego autografem. Przyjechał do Darłowa, dorwaliśmy go i powiedzieliśmy: "Panie Andrzeju, mamy hospicjum, potrzeba nam rękawic na licytację". I ten silny facet okazał się bardzo pokorny i dał swoje rękawice. Jest też specjalny zestaw "Kapitana Parawana". Jest też koszulka Kamila Stocha czy but od Marcina Gortata - wylicza ks. Sendecki.

Każdy, kto pojawił się na balu charytatywnym, otrzymał pamiątkowy różaniec wykonany przez podopiecznych wspólnoty Cenacolo. Pobłogosławił je biskup Krzysztof Zadarko, który przypominał, że w życiu człowieka na wszystko jest czas. - W Księdze Koheleta czytamy, że jest czas pląsów i czas zawodzenia. Ja wam życzę dobrej zabawy - mówił bp Zadarko.

Do tej pory w trakcie balów na rzecz darłowskiego hospicjum udało się zebrać prawie pół miliona złotych.

« ‹ 1 › »
Bal charytatywny na rzecz hospicjum w Darłowie

Foto Gość DODANE 04.02.2018 AKTUALIZACJA 04.02.2018

Bal charytatywny na rzecz hospicjum w Darłowie

​Fundacja "Morze Miłości" zorganizowała bal charytatywny w "Dolinie Charlotty". To 12. bal na rzecz pacjentów hospicjum Caritas w Darłowie.  
oceń artykuł Pobieranie..

Mateusz Sienkiewicz

|

GOSC.PL

publikacja 04.02.2018 11:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BAL CHARYTATYWNY
  • CARITAS
  • HOSPICJUM W DARŁOWIE

Polecane w subskrypcji

  • Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
    • z bliska
    • Karol Białkowski
    Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
  • Nie takie drony straszne?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Nie takie drony straszne?
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X