Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dyskutowali o atomie

Do rozmowy o tym, czy należy bać się budowy elektrowni atomowej w Polsce, koszalińska młodzież zaprosiła fizyka atomistę.

Na poprzednich spotkaniach dyskutowali o kwestii uchodźców i o tym, czy warto brać ślub. Tym razem zebrali się w siedzibie Civitas Christiana w Koszalinie, żeby dyskutować o atomie. Sami nie mają w tej kwestii wyrobionego zdania, toteż o przygotowanie do rzeczowej rozmowy poprosili specjalistę.

Gościem spotkania był mgr inż. Teodor Werbowski, emerytowany pracownik Politechniki Śląskiej, z wykształcenia inżynier energetyk atomista, matematyk i fizyk. Zanim przeszedł z uczestnikami spotkania do najbardziej palącego wątku - tematu budowy elektrowni atomowych - zapoznał ich z podstawowymi pojęciami z zakresu energii oraz z obowiązkami państwa w zabezpieczeniu obywatelom dostępu do niej.

T. Werbowski przekonuje, że nie ma sensu protestować przeciwko budowie elektrowni atomowych w Polsce, ponieważ nowoczesne technologie są bezpieczne, a awarie, które się zdarzały do tej pory, były wynikiem błędu człowieka lub działań żywiołów. - Chcę przybliżyć młodzieży energetykę jądrową w kontekście zbliżających się decyzji odnośnie budowy w Polsce elektrowni atomowej. Decyzja ta zapadnie prawdopodobnie w ciągu kilku miesięcy, a dla naszego kraju to rozwiązanie wydaje się koniecznością - powiedział fizyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL