Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wielki Post. Odważysz się?

Pilska parafia salezjańska rzuca rękawice. Czterdzieści wyzwań na czterdzieści dni, żeby lepiej przeżyć podarowany czas.

Dzień bez laptopa, rozważanie biblijnego fragmentu, a może obejrzenie czego wartościowego? Od dzisiaj na fanpage`u parafii Świętej Rodziny z Piły codziennie pojawiać się będzie jedno wyzwanie. 40 zdań dotyczących modlitwy lub działania ma pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.

To pomysł zarówno dla tych, którzy nie wiedzą, jakie wielkopostne postanowienia podjąć, jak i tych, którzy do tej pory nawet nie pomyśleli o tym, żeby w Wielki Post coś postanawiać.

- To propozycja dla wszystkich, także dla tych, którym ciężko wytrwać cały ten okres z jednym postanowieniem - przyznaje Agnieszka Kowalska, współpracownik salezjański z pilskiej parafii.

- To efekt własnych doświadczeń i zmagań z wielkopostnymi postanowieniami oraz rozmów ze znajomymi. Pomysł spodobał się duszpasterzom z parafii, więc postanowiliśmy zaproponować to także innym – dodaje inicjatorka Wielkopostnych Wyzwań.

Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają do podejmowania codziennie innego wyzwania, które może być wyrzeczeniem, zobowiązaniem czy modlitwą. Ale nie o wyzwania chodzi w całej akcji.

- Istotą jest umacnianie relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wyzwania mają jedynie pomóc w przyjrzeniu się nam samym i zaproszeniu do wchodzenia w głąb spotkania z Bogiem - podkreśla Agnieszka Kowalska.

- Internet może być świetnym narzędziem duszpasterskim i przestrzenią spotkania - przyznaje ks. Piotr Pączkowski, wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny. W ubiegłym roku zaproponował udział w internetowym wyzwaniu małżonkom, zapraszając ich do podjęcia wspólnych wielkopostnych ćwiczeń. 

- Pomysł spodobał się tym, którzy podjęli wyzwanie Wielkopostnego Kalendarza Próby Ogniowej, dostaliśmy kilka pięknych świadectw, że właśnie ta forma pomogła małżonkom w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu - dodaje salezjanin.

Tegoroczna propozycja duchowych ćwiczeń skierowana jest przede wszystkim do młodych użytkowników Internetu, choć inicjatorzy akcji zapraszają do udziału w niej także dorosłych. Codziennych wyzwań można od dzisiaj szukać na facebookowym fanepage`u parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy